Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-175-C2-R0
ATS-10B-175-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-175-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10B-175-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10B-175-C2-R0
QUANTITY
ATS-10B-175-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-175-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-175-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-175-C2-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-175-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-175-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-175-C2-R0
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
4/0-1 TYPE W RHH/RHW BLK/YEL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15.9MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf