Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-210-C3-R0
ATS-10B-210-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-210-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10B-210-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10B-210-C3-R0
QUANTITY
ATS-10B-210-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-210-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-210-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-210-C3-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-210-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-210-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-210-C3-R0
IC MCU 8BIT 768B OTP 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf