Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-51-C3-R0
ATS-10B-51-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10B-51-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10B-51-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10B-51-C3-R0
QUANTITY
ATS-10B-51-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10B-51-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10B-51-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10B-51-C3-R0
Related LinksATS-10B-, ATS-10B-51-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10B-51-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10B-51-C3-R0
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
UC REG 1PHASE CTRLR VR12.6 20QFN datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 13POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC SPLICE datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf