Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-139-C2-R0
ATS-10C-139-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-139-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10C-139-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-139-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-139-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-139-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-139-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.1°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-139-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-139-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-139-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-139-C2-R0
IC BUFFER TRI-ST QD LOW V 14SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1923FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 69MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 24 AWG LEAD datasheet.pdf