Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-148-C2-R0
ATS-10C-148-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-148-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10C-148-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-148-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-148-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-148-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-148-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.59°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-148-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-148-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-148-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-148-C2-R0
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
RECEIVER REMOT CTRL SIDE 36.7KHZ datasheet.pdf