Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-149-C3-R0
ATS-10C-149-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-149-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10C-149-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10C-149-C3-R0
QUANTITY
ATS-10C-149-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-149-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-149-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-149-C3-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-149-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-149-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-149-C3-R0
IC GATE OR/AND DUAL ECL 16-DIP datasheet.pdf
FUSE 1250A 1100V 3KN/110 AR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 422 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 2' NM UHFM datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 10A datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf