Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-15-C3-R0
ATS-10C-15-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-15-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10C-15-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10C-15-C3-R0
QUANTITY
ATS-10C-15-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-15-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-15-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-15-C3-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-15-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-15-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-15-C3-R0
CAP CER 39PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROX M30, 12MM CONNECTO datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
IMEDIA CHASSIS FOR IMCV CNVRTR datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 67MA 11 OHM SMD datasheet.pdf