Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-156-C1-R0
ATS-10C-156-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-156-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10C-156-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10C-156-C1-R0
QUANTITY
ATS-10C-156-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-156-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-156-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.11°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-156-C1-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-156-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-156-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-156-C1-R0
DIODE ZENER 22V 500MW DO35 datasheet.pdf
IGBT 1200V 55A 205W D1 datasheet.pdf
RES 261 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
FZ PAR I/O CBL TO TEM BLOCK 5M datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 10W datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
RES 91 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf