Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-169-C3-R0
ATS-10C-169-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-169-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10C-169-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10C-169-C3-R0
QUANTITY
ATS-10C-169-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-169-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-169-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-169-C3-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-169-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-169-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-169-C3-R0
RES 18K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.07KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DRIVER 5V 64-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 470 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 11MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 470M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf