Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-17-C1-R0
ATS-10C-17-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-17-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10C-17-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10C-17-C1-R0
QUANTITY
ATS-10C-17-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-17-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-17-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-17-C1-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-17-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-17-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-17-C1-R0
05P MTA100 CONN ASSY 30AU datasheet.pdf
IC DAC 16BIT LC2MOS VOUT 28PLCC datasheet.pdf
METRAL HDR RA STB 5X6 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf