Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-175-C1-R0
ATS-10C-175-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-175-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10C-175-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10C-175-C1-R0
QUANTITY
ATS-10C-175-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-175-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-175-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-175-C1-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-175-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-175-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-175-C1-R0
CONVERTER DC-DC 6W 5V SGL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W/50 AU datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE D 30POS datasheet.pdf
RAST 5 HDR ASSY 3POS datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
GDT 200V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf