Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-179-C1-R0
ATS-10C-179-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-179-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10C-179-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10C-179-C1-R0
QUANTITY
ATS-10C-179-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-179-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-179-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-179-C1-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-179-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-179-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-179-C1-R0
Crystal 19.6608MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL X,R REV POL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
22 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 28TQFN datasheet.pdf
28AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS ISI -110V 42LGA datasheet.pdf
SMT 6P6C WITH LIGHT PIPE datasheet.pdf
330UF 10V 10,3X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf