Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-200-C1-R0
ATS-10C-200-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-200-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10C-200-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10C-200-C1-R0
QUANTITY
ATS-10C-200-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-200-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-200-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.76°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-200-C1-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-200-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-200-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-200-C1-R0
RES SMD 620K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN RF 2.5V SOT-343 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.85V 0.25A 8DIP datasheet.pdf
IC CTLR MAC/PHY NON-PCI 128-PQFP datasheet.pdf
40W PLUG ASM NSB, G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 220MA 1.658 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW SOD80 datasheet.pdf