Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-204-C3-R0
ATS-10C-204-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-204-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10C-204-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10C-204-C3-R0
QUANTITY
ATS-10C-204-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-204-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-204-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.54°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-204-C3-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-204-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-204-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-204-C3-R0
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 20QFN datasheet.pdf
CABLE 3POS VALVE PLUG-WIRE 10M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 200 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
508 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf