Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-206-C2-R0
ATS-10C-206-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-206-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10C-206-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-206-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-206-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-206-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-206-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.71°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-206-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-206-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-206-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-206-C2-R0
RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MUX/VIDEOAMP 4CH 50MHZ 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 6.5A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.79A 70 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf