Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-34-C2-R0
ATS-10C-34-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-34-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766
Datasheet Download
ATS-10C-34-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-34-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-34-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-34-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-34-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.900" (22.86mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.33°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-34-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-34-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-34-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-34-C2-R0
CAP TANT 33UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 8A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 150MA 200 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC ADC 12BIT HS 24-DIP datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 UNF 5V INPUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf