Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-51-C1-R0
ATS-10C-51-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-51-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10C-51-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10C-51-C1-R0
QUANTITY
ATS-10C-51-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-51-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-51-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-51-C1-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-51-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-51-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-51-C1-R0
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEADER OPEN .025"DIA .900 50POS datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 2CH MICROPWR 10MSOP datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
CONN RING TERM 6AWG #1/4 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 32POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT-DB 10A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 56K OHM 2506 datasheet.pdf