Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-52-C2-R0
ATS-10C-52-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-52-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10C-52-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-52-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-52-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-52-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-52-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-52-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-52-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-52-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-52-C2-R0
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 384K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.2M OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
MICRO 25 M 24" YEL JACKS LP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf