Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-71-C1-R0
ATS-10C-71-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-71-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10C-71-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10C-71-C1-R0
QUANTITY
ATS-10C-71-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-71-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-71-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.67°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-71-C1-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-71-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-71-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-71-C1-R0
RES SMD 294K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 3 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN MED IEC INLET 12A datasheet.pdf
KEY-STRAIGHT FOR PLASTIC BODIE datasheet.pdf
RES 51.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
OSC XO 320.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
LED CCT 5700K PLCC SMD datasheet.pdf
0.64 III/1.0 III 33POS PLUG ASSY datasheet.pdf