Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-77-C2-R0
ATS-10C-77-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-77-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10C-77-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-77-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-77-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-77-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-77-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-77-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-77-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-77-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-77-C2-R0
JUMPER-H1503TR/A2015L/H1501TR10" datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL HISIDE POWERSO10 datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE SHIFT datasheet.pdf
CONN TRB PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf