Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10C-93-C2-R0
ATS-10C-93-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10C-93-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10C-93-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10C-93-C2-R0
QUANTITY
ATS-10C-93-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10C-93-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10C-93-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10C-93-C2-R0
Related LinksATS-10C-, ATS-10C-93-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10C-93-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10C-93-C2-R0
CONN SOCKET 10 PIN TIN W/STR REL datasheet.pdf
MEMORY CARD MICROSD 256MB datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 100UF 10V X5R 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS SKT datasheet.pdf
RC-BUCD-1/14,4/0,14-0,56 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf