Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-117-C2-R0
ATS-10D-117-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-117-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10D-117-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10D-117-C2-R0
QUANTITY
ATS-10D-117-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-117-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-117-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-117-C2-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-117-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-117-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-117-C2-R0
CONN SOCKET 14-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
D CORE DBL CHOKE 68MH 0.4A VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
OSC XO 161.132813MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
2.0" RED REFLECTIVE VINYL 250'/R datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf