Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-119-C1-R0
ATS-10D-119-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-119-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10D-119-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10D-119-C1-R0
QUANTITY
ATS-10D-119-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-119-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-119-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.65°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-119-C1-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-119-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-119-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-119-C1-R0
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
RES 13 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 83MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf