Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-121-C3-R0
ATS-10D-121-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-121-C3-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10D-121-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10D-121-C3-R0
QUANTITY
ATS-10D-121-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-121-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-121-C3-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.56°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-121-C3-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-121-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-121-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-121-C3-R0
VARISTOR 27V 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 14KV datasheet.pdf