Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-121-C3-R0
ATS-10D-121-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-121-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10D-121-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10D-121-C3-R0
QUANTITY
ATS-10D-121-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-121-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-121-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.56°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-121-C3-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-121-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-121-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-121-C3-R0
RES SMD 47.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
LED PM IND RECESSED GREEN datasheet.pdf
BCF 3.81/03/180F SN BK BX datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE IEC TO NEMA 6' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf