Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-131-C2-R0
ATS-10D-131-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-131-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10D-131-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10D-131-C2-R0
QUANTITY
ATS-10D-131-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-131-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-131-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.6°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-131-C2-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-131-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-131-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-131-C2-R0
CONN HEADER 28POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V D2PAK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf