Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-133-C2-R0
ATS-10D-133-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-133-C2-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10D-133-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10D-133-C2-R0
QUANTITY
ATS-10D-133-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-133-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-133-C2-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.42°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-133-C2-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-133-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-133-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-133-C2-R0
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 160W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 250MA 700 MOHM datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC FPGA 190 I/O 324CSPBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 4A 24V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf