Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-16-C2-R0
ATS-10D-16-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-16-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10D-16-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10D-16-C2-R0
QUANTITY
ATS-10D-16-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-16-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-16-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.08°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-16-C2-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-16-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-16-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-16-C2-R0
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
SURGE SUP 1OUT W/RJ11 DIRECTPLUG datasheet.pdf
SWITCH DISCONN NON-FUSE 2000A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONTACT DSUB SKT 20-24AWG CRIMP datasheet.pdf
REPLACEMENT ACTUATOR datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 10POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC TXRX 1.8V-3.3V ULPI 24VQFN datasheet.pdf