Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-161-C3-R0
ATS-10D-161-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-161-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10D-161-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10D-161-C3-R0
QUANTITY
ATS-10D-161-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-161-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-161-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-161-C3-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-161-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-161-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-161-C3-R0
RES SMD 66.5 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 2A 5V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 4A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.1KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANSFORMER TELECOM SINGLE T3/E4 datasheet.pdf
IC PCI SW 64LANE 16PORT 1156BGA datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf