Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-163-C1-R0
ATS-10D-163-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-163-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10D-163-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10D-163-C1-R0
QUANTITY
ATS-10D-163-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-163-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-163-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.88°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-163-C1-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-163-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-163-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-163-C1-R0
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECPT 40POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 16POS VERT .155" datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 56K OHM 14DIP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE STD REC 85A DO-5 datasheet.pdf