Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-168-C3-R0
ATS-10D-168-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-168-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10D-168-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10D-168-C3-R0
QUANTITY
ATS-10D-168-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-168-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-168-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-168-C3-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-168-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-168-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-168-C3-R0
FERRITE BEAD 120OHMS RADIAL LEAD datasheet.pdf
CONN PLUG 1.27MM 40POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 18PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC AMP LIMITING SFP 10-UMAX datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM UMD2 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X5R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG BTB 80POS DL VERT SMD datasheet.pdf