Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-200-C2-R0
ATS-10D-200-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-200-C2-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10D-200-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10D-200-C2-R0
QUANTITY
ATS-10D-200-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-200-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-200-C2-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.78°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-200-C2-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-200-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-200-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-200-C2-R0
CHOKE COMMON MODE 51MH PC MNT datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 1A 1.67 OHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE SOD123 datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SBR 45V 12A DO201AD datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.9A 80.3 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf