Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-200-C2-R0
ATS-10D-200-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-200-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10D-200-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10D-200-C2-R0
QUANTITY
ATS-10D-200-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-200-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-200-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-200-C2-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-200-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-200-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-200-C2-R0
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf