Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-78-C1-R0
ATS-10D-78-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-78-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10D-78-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10D-78-C1-R0
QUANTITY
ATS-10D-78-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-78-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-78-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.64°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-78-C1-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-78-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-78-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-78-C1-R0
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES SMD 9.42K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf