Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-101-C1-R0
ATS-10E-101-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-101-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10E-101-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10E-101-C1-R0
QUANTITY
ATS-10E-101-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-101-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-101-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.67°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-101-C1-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-101-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-101-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-101-C1-R0
SWITCH 4MM SQ SPDT 2000LIFE 16V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 175W datasheet.pdf
CONTACT PIN 10MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
381 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT M12 datasheet.pdf