Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-11-C2-R0
ATS-10E-11-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-11-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10E-11-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10E-11-C2-R0
QUANTITY
ATS-10E-11-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-11-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-11-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-11-C2-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-11-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-11-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-11-C2-R0
IC SUPERVISOR RESET 3.08V SOT143 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 16A TO220F datasheet.pdf