Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-113-C2-R0
ATS-10E-113-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-113-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10E-113-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10E-113-C2-R0
QUANTITY
ATS-10E-113-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-113-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-113-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-113-C2-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-113-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-113-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-113-C2-R0
RES SMD 18.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SW QUAD ANLG PREC SPST 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf