Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-121-C2-R0
ATS-10E-121-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-121-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10E-121-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10E-121-C2-R0
QUANTITY
ATS-10E-121-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-121-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-121-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-121-C2-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-121-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-121-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-121-C2-R0
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 28-12AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf
INSTALL TOOL FOR SHR-05 BLUE datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 14SOIC datasheet.pdf
MICRO 9C P /33 WHT 36" NI datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf