Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-132-C1-R0
ATS-10E-132-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-132-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10E-132-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10E-132-C1-R0
QUANTITY
ATS-10E-132-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-132-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-132-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.65°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-132-C1-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-132-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-132-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-132-C1-R0
Connector Header 9 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
REPLACEMENT KEY FOR CKM SERIES datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .236" datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST SGL 1.0A 4-SOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 18-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES 18K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 21 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 250MW DO35 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf