Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-151-C3-R0
ATS-10E-151-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-151-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10E-151-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10E-151-C3-R0
QUANTITY
ATS-10E-151-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-151-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-151-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.07°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-151-C3-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-151-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-151-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-151-C3-R0
FIXED IND 10UH 3.4A 45 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 66POS STR datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 50POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLK 18POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
LED COB CXB1304 6500K WHT SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf