Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-166-C2-R0
ATS-10E-166-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-166-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10E-166-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10E-166-C2-R0
QUANTITY
ATS-10E-166-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-166-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-166-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.18°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-166-C2-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-166-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-166-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-166-C2-R0
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V SOT223 datasheet.pdf
CONN SMB PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC COMPARATOR 1.8V PP OUT 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
VARISTOR 74V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf