Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-173-C3-R0
ATS-10E-173-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-173-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10E-173-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10E-173-C3-R0
QUANTITY
ATS-10E-173-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-173-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-173-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.91°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-173-C3-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-173-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-173-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-173-C3-R0
ESD HANDLER 3-1/2X2-1/4X3/4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 510PF 150V 1111 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PLUG 5.08MM 2POS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 108MHZ 84FBGA datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP 24-28AWG TIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
CHAMELEON MULTI-PROTOCOL 2.4GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf