Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-178-C1-R0
ATS-10E-178-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-178-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10E-178-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10E-178-C1-R0
QUANTITY
ATS-10E-178-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-178-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-178-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-178-C1-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-178-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-178-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-178-C1-R0
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.8W MONO D 8LFCSP datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS TRNSMISSVE datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.84K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
TRANSPARENT LID/LENS/REFLECTOR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 30POS INLINE SKT datasheet.pdf
6,8UF 400V 10X12,5 datasheet.pdf