Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-185-C2-R0
ATS-10E-185-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-185-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10E-185-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10E-185-C2-R0
QUANTITY
ATS-10E-185-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-185-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-185-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-185-C2-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-185-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-185-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-185-C2-R0
IC DAC 12BIT 275MSPS DUAL 48TQFP datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 26POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 200 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 15ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL 44QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.25W DO214AC datasheet.pdf