Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-194-C3-R0
ATS-10E-194-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-194-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10E-194-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10E-194-C3-R0
QUANTITY
ATS-10E-194-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-194-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-194-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-194-C3-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-194-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-194-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-194-C3-R0
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 5V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM3673TL-ADJ datasheet.pdf
RES SMD 920 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.57A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
TRIAC 600V 10A TO220F datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf