Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-200-C3-R0
ATS-10E-200-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-200-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10E-200-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10E-200-C3-R0
QUANTITY
ATS-10E-200-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-200-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-200-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-200-C3-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-200-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-200-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-200-C3-R0
MOSFET 2P-CH 8V 0.775A SOT-363 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SOD123T datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR UCC28063-723 datasheet.pdf
I2 DIE OF 190320230 FIQD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf