Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-22-C3-R0
ATS-10E-22-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-22-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10E-22-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10E-22-C3-R0
QUANTITY
ATS-10E-22-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-22-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-22-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.88°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-22-C3-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-22-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-22-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-22-C3-R0
MOD PWR ENT 0.5A STD QC 1.5 PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERMINAL RING PG 2 1/4 datasheet.pdf
FLEXSTRIP JUMPER .100 7COND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 310 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN FEMALE 160PS BACKPLANE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf