Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-66-C3-R0
ATS-10E-66-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-66-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10E-66-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10E-66-C3-R0
QUANTITY
ATS-10E-66-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-66-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-66-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.88°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-66-C3-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-66-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-66-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-66-C3-R0
IC REG CHARGE PUMP 5V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 24VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
ANT 1850-1990MHZ 12DBI N FEMALE datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 43MM datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 7.62MM BLACK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
TV 21C 21#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
150UF 200V 18X25 datasheet.pdf