Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-68-C1-R0
ATS-10E-68-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-68-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10E-68-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10E-68-C1-R0
QUANTITY
ATS-10E-68-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-68-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-68-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-68-C1-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-68-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-68-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-68-C1-R0
CAP MICA 430PF 5% 500V 1812 datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.5A 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 4A TP-FA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 250W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTR 9V 22.5W datasheet.pdf