Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-84-C3-R0
ATS-10E-84-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-84-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10E-84-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10E-84-C3-R0
QUANTITY
ATS-10E-84-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-84-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-84-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-84-C3-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-84-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-84-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-84-C3-R0
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
STS 4-QUATTRO OG datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 1A datasheet.pdf